Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Najkrajšie praveké nálezy z Turca

Typ akcie:
Múzeum Andreja Kmeťa SNM, Martin
Dátum:
19.5.2018
Do:
19.8.2018
Čas:
Popis:

Najkrajšie praveké nálezy z Turca majú možnosť obdivovať návštevníci Slovenského národného múzea v Martine – Múzea Andreja Kmeťa. Od 19. mája do 19. augusta 2018 je v jeho výstavných priestoroch sprístupnená výstava s rovnomenným názvom. Niektoré z unikátnych nálezov sú verejnosti predstavené po prvý krát. Archeologickú výstavu Najkrajšie praveké nálezy z Turca autorsky pripravili turčianski archeológovia Doc. Dr. Milan Horňák z vedeckej spoločnosti VIA MAGNA a Mgr. Marek Both zo SNM v Martine.

Výstava si kladie za cieľ prezentovať unikátny materiál z obdobia najstaršieho osídlenia Turčianskej kotliny až po sťahovanie národov. Návštevníci budú mať možnosť po prvý krát vidieť viaceré artefakty, napríklad poklad z bronzových predmetov nájdených na Katovej skale. Väčšinu prezentovaného materiálu tvoria šperky, bronzové ihlice či rímske a germánske spony. Nechýbajú ani predmety dennej potreby ako keramika, keltské a rímske mince alebo zbrane. Výstavnú prestíž zvyšuje fakt, že až 99 percent materiálu tvoria originály.

K doplnkom obohacujúcim celkový zážitok z podujatia patrí rekonštrukcia žiarového hrobu z doby bronzovej, alebo trojrozmerný model pravekého hradiska a stredovekého hradu. V digitálnej podobe vo forme krátkych filmov bude prezentovaná práca archeológa a 3D virtuálne rekonštrukcie Sučianskeho hradu a hradiska na Vyšehrade. Pre najmenších návštevníkov bude pripravené pieskovisko, kde si môžu vyskúšať prácu archeológa na archeologickom výskume.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 21.8.2018

meniny má: Jana

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1850675

21.8.2018
ÚvodÚvodná stránka