Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Noc múzeí a galérií 2018

Typ akcie:
Múzeum SNP, Banská Bystrica
Dátum:
19.5.2018
Do:
19.5.2018
Čas:
16:00 - 24:00
Popis:

Noc múzeí a galérií 2018 - Zvolen a Banská Bystrica19. mája 2018 otvoria svoje brány múzeá a galérie v Banskej Bystrici a vo Zvolene a zostanú otvorené do neskorých večerných hodín. Za 1€ tak môžete navštíviť množstvo podujatí a sprievodných programov. Opečiatkovaná vstupenka zároveň slúži ako lístok na MHD a ako lístok na špeciálny dobový vlak. Deti do 6 rokov a ZŤP majú bezplatný vstup. Noc múzeí a galérií v Banskej Bystrici a vo Zvolene jednoducho TREBA VIDIEŤ! V Múzeu SNP sa napríklad pozriete do vojenskej poľnej kuchyne.

Vojenská poľná kuchyňa – poďte s nami nazrieť do sveta chutí a vôní.

Viete čo sa varilo počas vojny, ako asi vyzerala strava vojaka bojujúceho na fronte, čo jedli partizáni, alebo aké jedlá mali najradšej naši starí rodičia? Dokážete uhádnuť, čo je fizólňa, cigorka, chrapne, fučka, či komisárek? Všetko sa dozviete u nás v Múzeu Slovenského národného povstania. Uvidíte tradičnú vojenskú poľnú kuchyňu, preveríme si Vaše vedomosti o jedle a potravinách rôznymi zábavnými úlohami, dozviete sa množstvo zaujímavostí o stravovaní počas vojny, zo slaného cesta vyrobíme partizánsku vianočku, alebo chlebík a svoju zdatnosť môžete ukázať aj v ďalších športových súťažiach. Samozrejme nebude chýbať ani poľná pošta, ktorou môžete poslať pohľadnicu so svojimi zážitkami rodine, priateľom a známym. Navyše, ak vyriešite všetky úlohy v našej expozícii, dostanete od nás sladkú odmenu.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

Páči sa vám nová stránka?
 
 
93%

 
 
 
7%

 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 26.5.2018

meniny má: Dušan

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1045495

26.5.2018
ÚvodÚvodná stránka