Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy

Typ akcie:
Múzeum mesta Bratislavy
Dátum:
19.5.2018
Do:
19.5.2018
Čas:
Miesto:
Múzeum mesta Bratislavy - Faustova sieň, Stará radnica
Popis:

10 múzeí – 10 umelcov – 10 stretnutí
Faustova sieň (vždy), Stará radnica, 14:30, autorka projektu Beáta Husová.

Oslavami žijeme celý rok a chceme to povedať aj prostredníctvom spolupráce s významnými umelcami. Prijali pozvanie MMB a stali sa vyslancami desiatich múzeí.
Programový cyklus Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy je zárukou populárneho priblíženia a spoznania našich významných expozícii. Návštevníci sa stretnú s konkrétnym umelcom, ale zároveň aj s múzejníkmi. Spolu predstavia každé múzeum.

Stretnutie s Jurajom „Šokom“ Tabačekom

Na piate stretnutie s témou Múzeum farmácie pozýva 19. 5. 2018, 14:30, do Faustovej siene v Starej radnici Juraj „Šoko“ Tbaček . Teší sa na stretnutie s milovníkmi histórie a všetkými, ktorým história nášho mesta nie je ľahostajná. Sám hovorí: Nechcem povedať, že som odborník na staroveký Rím, ale po desiatich hodinách v „koži Rimna“ by ste sa tak určite cítili.
Juraj „Šoko“ Tabaček má naozaj odžitých cca 10 hodín v rímskom odeve. Minulý rok vstúpil do spolupráce sa Múzeom mesta Bratislavy a stal sa našim Rimanom – moderátorom povestných Rímskych hier. Tento rok pripravujeme 21. ročník. Spolu s kurátorkou a archeologičkou PhDr. Jaroslavou Schmidtovou nám predstavia úplne zblízka Antickú Gerulatu v Rusovciach. Je to múzeum, ktoré je „stojí“ na rímskych základoch.
V Gerulate a okolí sa našli počas archeologických výskumov mnohé vzácne, teraz už zbierkové predmety, ktoré dokumentujú život v Rímskej ríši.
Prísľubom podujatia je príjemná atmosféra a názory na múzeum z pohľadu umelca, ale zároveň aj uvedenej archeologičky.

Opäť medzi návštevníkov prinesieme zbierkové predmety, ktorých sa bude dať dotknúť, avšak len v bielych rukavičkách. Hlavným prínosom podujatia je dozvedieť sa príbeh ďalšej expozície MMB. V areáli múzea sa nachádzajú základy stavieb z 1. až 4. storočia. V exteriéri je prezentovaná neskoro-antická pevnosť zo 4. storočia, ktorá bola vstavaná do severného rohu pôvodného kastela.

Podujatie sa koná v rámci Noci múzeí a galérií a návštevníci programu Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy majú možnosť prísť po skončení prezentácie v Starej radnici reálne do Múzea Antická Gerulata v Rusovciach. Otvorené bude do 20.00 s posledným vstupom 19.30.

V Detskom ateliéri Múzeum má budúcnosť pokračuje výtvarnú súťaž

Tí, ktorí tvoria grafiky do budúcej knihy, majú možnosť opäť po prezentácii ilustrovať. DA MMB vypísalo výtvarnú súťaž pre všetky deti, ktoré budú pravidelne navštevovať podujatia s umelcami. Cieľom cyklu Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy je vydať publikáciu o vzácnych chvíľach, ktorá sa stane v priebehu plynúceho času zaujímavým dokumentom v dejinách Múzea mesta Bratislavy v roku svojho 150. výročia. Preto sa oplatí do súťaže určite zapojiť.

Obsah cyklu

20. 1. 2018 Lujza Garajová - Schrameková
„Budeme spolu odhaľovať pozostatky po slávnom rode Apponyiovcov. Ozaj, viete čo sú to supraporty?“
Téma: Múzeum historických interiérov, Apponyiho palác

17. 2. 2018 Lukáš Latinák
“Nebudete mi veriť, ale moje prvé umelecké sklony sa prejavili v oblasti sklárstva, preto ma zaujal výtvarník.“
Téma: Múzeum Arthura Fleischmanna

24. 3. 2018 František Kovár
“Neuveríte, ako študent som bol fascinovaný archeológiou a zúčastnil som sa výskumu na hrade Devín...“
Téma: Múzeum dejín mesta, Stará radnica

21. 4. 2018 Marián Miezga
„V škole nepatrili dejiny k mojim najobľúbenejším, ale ako dospelý sa stále viac zaujímam o všetko, čo bolo pred nami. Ozaj, viete, čo je to ofícína?“
Téma: Múzeum farmácie, lekáreň U červeného raka

19. 5. 2018 Juraj „Šoko“ Tabaček
„Nechcem povedať, že som odborník na staroveký Rím, ale po desiatich hodinách v ‚koži Rimana‛ by ste sa tak určite cítili...“
Téma: Antická Gerulata Rusovce

16. 6. 2018 Marián Labuda ml.
„Lákalo by ma stvárniť tohto skvelého skladateľa v jeho dobe. Naše dva svety – herecký a múzejný – sa vzácne dopĺňajú...“
Téma: Múzeum Johanna Nepomuka Hummela

22. 9. 2017 Adela Vinczeová
“Víno z prešporských viníc sa dostávalo aj na stoly šľachty. Račianska frankovka vraj nesmela chýbať na stole Márie Terézie…”
Téma: Múzeum vinohradníctva, Apponyiho palác

20. 10. 2018 Kristína Farkašová
„Michalská brána je tu od 13. storočia a nad ňou vznikla veža, na ktorej sa od 18. storočia týči archanjel Michal.“
Téma: Múzeum zbraní, Michalská veža

24. 11. 2018 Iveta Malachovská
„Hrad Devín je moje osobné miesto pamäti či na bývalý režim, či spomienka na môjho výnimočného svokra, operného speváka Ondreja Malachovského, jeho majstrovské vystúpenia na hrade...“
Téma: Hrad Devín

15. 12. 2018 Patrícia Garajová Jarjabková
“Tik-tak, čas beží nezadržateľne, ale keď vstúpite do drobunkého rokokového domu z 18. storočia, vrátite sa v čase. Zaspievam vám o ňom pesničku.“
Téma: Múzeum hodín, Dom u Dobrého pastiera

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

Páči sa vám nová stránka?
 
 
93%

 
 
 
7%

 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 26.5.2018

meniny má: Dušan

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1045760

26.5.2018
ÚvodÚvodná stránka