Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Putovanie dejinami: Život detí v minulosti a dnes

Typ akcie:
Vihorlatské múzeum v Humennom
Dátum:
28.5.2018
Do:
29.5.2018
Čas:
Popis:

Vihorlatské múzeum v Humennom v rámci projektu objektového vyučovania v múzeu Ku koreňom, tradíciám, hodnotám, pripravilo pre žiakov základných škôl  cyklus  zážitkových  podujatí pod názvom Putovanie dejinami. Pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa detí otvárame cyklus interaktívnych podujatí témou Život detí v minulosti a dnes. 
Podujatie bude prebiehať v špecializovanej učebni Vihorlatského múzea v Humennom v dňoch 28. a 29. mája 2018. Jeho súčasťou budú prednáškové vystúpenia, tematické aktivity, hry, súťažný vedomostný kvíz a prehliadka expozícií alebo výstav podľa vlastného výberu.   V prednáškovej časti ponúkame žiakom  putovanie dejinami sprevádzané detskými osudmi vo  vzťahu k dobovým rodinným tradíciám a  spoločenským konvenciám. Budeme sa venovať dobovému detskému odevu, výchove a vzdelávaniu i neoddeliteľnej súčasti detského sveta − detským hrám. V diskusnej časti nadviažeme dialóg o hodnotách vnímaných detskými očami, porozprávame sa o rozdieloch i spoločných prienikoch v životoch detí stredoveku a súčasných detí, budeme sa venovať výchovným metódam, ktoré poznáme z minulosti a ktoré prevládajú  dnes, čo by dnešné deti vrátili do svojho detstva z minulosti a čo naopak by nikdy nechceli zažiť. 
Pútavou a hravou formou sa v rámci podujatia usilujeme zoznámiť deti s jednotlivými historickými obdobiami prostredníctvom príbehov detských protagonistov žijúcich v minulosti − ukázať vývoj a premeny v rebríčku spoločenských hodnôt vo vzťahu k deťom a zároveň poukázať na súčasné postavenie detí u nás a vo svete. Našou snahou je prebudiť v deťoch záujem o históriu i veci spoločenské a pomôcť im  vykročiť netradičnou formou za vzdelávaním.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

Páči sa vám nová stránka?
 
 
93%

 
 
 
7%

 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 26.5.2018

meniny má: Dušan

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1045481

26.5.2018
ÚvodÚvodná stránka