Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

4 282 km za 183 dní, Pacific Crest Trail

Typ akcie:
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Liptovský Mikuláš
Dátum:
13.1.2019
Do:
13.1.2019
Čas:
15:30
Popis:

Pozývame Vás na 146. ekopodujatie s názvom 4 282 km za 183 dní, Pacific Crest Trail, ktoré sa uskutoční dňa 13. februára o 15.30 hod. v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši na Ul. Školskej 4.

Príďte si vypočuť unikátne cestopisné rozprávanie Vladimíra Chrapčiaka, druhého Slováka, ktorý prešiel jednu z najťažších peších trás sveta – Pacifickú hrebeňovku, ktorá začína v USA na hraniciach s Mexikom a prechádza cez celú Kaliforniu, Oregon a Washington až do Kanady cez 7 národných parkov a 48 divočín a zaradil sa tak medzi 6 491 ľudí, ktorí trasu prešli až do konca.

Zo slov cestovateľa: „Prešiel som okolo Mohavskej púšte, suchej vyprahnutej krajiny so stromami a lesmi len vo vyšších polohách, pokračoval som cez High Sierra s jazerami a zasneženými štítmi, navštívil som  Yosemity Valley, putoval som lesmi severnej Kalifornie i pomerne plochou krajinou s množstvom jazier v Oregone, obdivoval som nádherné hory a jazerá vo Washingtone nápadne pripomínajúce Vysoké Tatry...“

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s nevšednými zážitkami a skúsenosťami Vladimíra Chrapčiaka získanými počas putovania Pacifickou hrebeňovkou, ktorá určite dokonale preverí nielen fyzické zdatnosti ale aj psychiku každého, kto nájde odvahu a pokúsi sa o jej zdolanie.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 18.1.2019

meniny má: Bohdana

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

3770387

18.1.2019
ÚvodÚvodná stránka