Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Veľká noc v domčeku

Typ akcie:
Dom ľudového bývania, Šaľa
Dátum:
15.4.2019
Do:
17.4.2019
Čas:
Popis:

Nalaďte sa s nami na veľkonočné sviatky na podujatí Veľká noc v domčeku, počas ktorého bude prebiehať od 15.4. – 17.4.2019 ukážka zdobenia veľkonočných kraslíc rôznymi technikami v priestoroch Domu ľudového bývania v Šali.

Veľkonočné sviatky sú najvýznamnejším kresťanským sviatkom, ku ktorému sa viaže veľa cirkevných úkonov, ľudových obyčajov spojených s príchodom jari, vrátane magicko-očistných a prosperitných praktík. Prastarými symbolmi tohto obdobia bola voda, oheň, zeleň a vajíčko. Vplyvom rýchleho rozvoja vedy a techniky, ktorý má dopad predovšetkým na náš spôsob života, sa začínajú pomaly vytrácať zvyky, ktoré naši predkovia praktizovali počas týchto sviatkov. Časť z tradičných zvykov však zachovávame dodnes. Okrem konzumácie tradičných veľkonočných jedál si zdobíme príbytky bahniatkami alebo zelenými ratolesťami, kúpačov, či šibačov obdarúvame kraslicami, ktoré v tomto období ponúka takmer každý obchodný reťazec. Tí, ktorí sú kreatívni, nakúpia materiál a vyrobia si výzdobu podľa svojho vkusu a predstavy. Ak patríte medzi nich, máte jedinečnú možnosť prísť sa inšpirovať od 15.4. - 17.4.2019 do Domu ľudového bývania v Šali. Počas podujatia Veľká noc v domčeku bude okrem výstavy kraslíc prebiehať ukážka ich zdobenia rôznymi technikami.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac apríl 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac apríl 2019
viac...


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 22.4.2019

meniny má: Slavomír

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5166240

22.4.2019
ÚvodÚvodná stránka