Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Športová noc múzeí

Typ akcie:
Múzeum Betliar, SNM
Dátum:
18.5.2019
Do:
18.5.2019
Čas:
Popis:

Konské pólo, jachting, auto-moto športy, rôzne súťaže, ale aj olympiády boli veľmi obľúbenou voľnočasovou aktivitou všetkých členov rodiny Andrássyovcov. Tohtoročná Noc múzeí sa preto v kaštieli Betliar ponesie v športovom duchu práve prebiehajúcich Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. V sobotu 18. mája Vás pozývame do kaštieľa Betliar, kde na Vás bude čakať bohatý program.
Od 13:00 bude pre detských návštevníkov otvorená naša kreatívna výtvarná dielňa, kde sa až do 17:00 budú môcť zapojiť do tvorby najdlhšej maľovanej knihy a taktiež si vyrobiť rôzne kreatívne športové pomôcky. Na lúke pred kaštieľom sa od 17:00 do 19:00 budú môcť návštevníci zapojiť do športových aktivít ako loptové hry, bedminton, tenis alebo kriket, ktoré boli obľúbené aj medzi aristokratmi. Naše pozvanie na Noc múzeí prijala aj finalistka Superstar a interpretka aktuálne najhranejšej slovenskej pesničky Anjel, Karmen Pál-Baláž. Jej koncert sa bude konať pred kaštieľom o 18:30. Koncert sa bude konať aj
v prípade nepriaznivého počasia.
Od 19:00 budú mať návštevníci múzea možnosť zúčastniť sa klasických alebo špeciálnych tematických prehliadok kaštieľa Betliar. Tematické prehliadky, ktoré budú po bežne nesprístupnených častiach kaštieľa sa tento rok budú venovať športu a športovým aktivitám Andrássyovcov. Túto tému si múzeum nezvolilo náhodou a súvisí s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku, aj práve počas Noci múzeí. Pri bufete Spanga, ktorý sa nachádza v areáli kaštieľa Betliar budú mať preto návštevníci jedinečnú možnosť sledovať prenos zápasu Veľká Británia – Slovensko, ktorý sa začína o 20:15.
Vyvrcholením sobotného večera bude o 23:00 ohňostroj pred kaštieľom, ktorý mal veľkú obľubu v aristokratických kruhoch už od 18. storočia a tvoril neoddeliteľnú súčasť každej väčšej šľachtickej oslavy. Kaštieľ a jeho areál budú pre návštevníkov prístupné do polnoci.

Program:
13:00 - 17:00 Tvorivé a športové aktivity pre deti
17:00 - 19:00 Aristokratické športové hry pred kaštieľom
18:30 Koncert Karmen Pál-Baláž, finalistky SuperStar
19:00 - 0:00 Večerné a nočné prehliadky kaštieľa
19:00 - 0:00 Špeciálne prehliadky kaštieľa po bežne nesprístupnenej trase
20:15 Premietanie hokejového zápasu SVK - GB pri bufete Spanga
23:00 Ohňostroj

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 24.5.2019

meniny má: Ela

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5965179

24.5.2019
ÚvodÚvodná stránka