Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Noc múzeí a galérií 2019

Typ akcie:
Hudobné múzeum SNM, Bratislava
Dátum:
18.5.2019
Do:
18.5.2019
Čas:
Popis:
Hudobné múzeum – v rámci celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií 2019, ktoré sa hude konať v sobotu 18. mája 2019 – pozýva na výstavu ...a nazvali ju DOBRO® so zaujímavým sprievodným
programom. Výstava o rezofonickej gitare Dobro a jej slovenských vynálezcoch, bude k dispozícii vo Výstavnom pavilóne SNM Podhradie (Bratislava, Žižkova 16, prízemie).
Od 14:00 sme pre detských návštevníkov pripravili tvorivé dielne, kde si budú môcť vyrobiť originálne hudobné nástroje, zahrať si sluchové pexeso, či odskúšať detské hudobné nástroje.
Počas lektorských výkladov o 16h. a 20h. sa o.i. dozviete, že za príbehom prvej rezofonickej gitary na svete pod názvom Tricone a neskoršie aj jej slávneho dreveného modelu so slovenským menom DOBRO®
(zač. 20. storočia) v Spojených štátoch amerických, sú slovenskí rodáci Ján Dopjera s bratom Rudolfom „Rudym“ Dopjerom. Rezofonická gitara – dnes považovaná za americký ľudový hudobný nástroj – je súčasťou amerického kultúrneho dedičstva. Svoj domov si našla najmä v country, bluegrassovej, havajskej i bluesovej hudbe.
Vyvrcholením podujatia bude koncert, v ktorom sa predstavia bluesmani Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi. Ich repertoár pozostáva z klasických amerických bluesových a country skladieb, ale i z vlastnej tvorby v slovenčine. Popri hre na rezofonické gitary pribížia návštevníkom aj zaujímavosti o tomto americkom hudobnom nástroji.

Program:
14:00-16:00 - tvorivé dielne pre deti
16:00 - lektorský výklad
18:00 - koncert bluesmanov s rezofonickými gitarami - Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi
20:00 - lektorský výklad

Praktické informácie:
Otváracie hodiny: 10.00 hod. - 23.00 hod. (posledný vstup 22:30)
Vstupné: jednorázové 3 €/os., vstupenka následne platí do ďalších múzeí a galérií
(deti do 10 rokov, seniori nad 70 rokov, držitelia ZŤP, preukaz pracovníka múzea/galérie SR a ČR - zdarma).

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 24.5.2019

meniny má: Ela

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5965650

24.5.2019
ÚvodÚvodná stránka